Jak pečovat o sebe sama a o svou pleť

28.01.2018

Řešíme to každá

Každá z nás bych chtěla mít krásnou, svěží, zářivou pleť, bez vrásek, pupínků, flíčků a dalších nedostatků. A dnes a denně jsme konfrontovány s obrázky naprosto dokonalých pletí na internetu a časopisech. A říkáme si, jak to ta žena sakra dělá?! Co dělá, co já nedělám? A dojdeme k tomu, že se tak narodila a má to v genech a my máme bohužel smůlu. Máte to také tak? Nebo se možná snažíte sledovat všechny reklamy a trendy a v koupelně máte záplavu krémů a peelingů a masek a výsledek stále není takový, jaký byste si představovaly? Nebo možná vůbec netušíte, jak uchopit péči o pleť. Co je pro vás dobré a co nikoliv a tak raději neexperimentujete. Našly jste se v tom? 

Pak mám pro vás dobrou zprávu...

Zdravá a krásná pleť nevyžaduje, abychom trávily v koupelně ráno a večer 2 hodiny. Potřebuje jen trochu vaší pozornosti, pravidelnost a tu správnou péči. 

A teď vás napadá, no jo, to zní dobře, ale jak najít tu správnou péči? Mám jít za kolegyní co má krásnou pleť a zeptat se jí, co používá? Možná pak budu mít taky tak hladkou a zářivou pleť. Tak to prosím ne. Každá z nás je jedinečná a máme jinou pleť s jinými potřebami. Dnes a denně se setkávám s klientkami, které se mohou zdát na první pohled, co se týče pleti, stejné, přesto však má každá jiné požadavky a problémy a je tedy řešit každou pleť individuálně. A někdy to je proces.

Dám vám tedy takový krátký návod, jak pečovat o svou pleť a cítit se ve své kůži skvěle....

Pravidlo 1: Jeden krém nestačí

Pokud jste po úvodních řádcích usoudily, že na ty vrásky na čele si musíte dojít koupit nějaký lepší krém, tak pozor. Jeden krém nestačí. A pokud přemýšlíte ekonomicky, tak vás mohu ujistit, že takové pořizování kosmetiky, je čisté vyhazování peněz.

Důležité je nastavit SYSTÉM PÉČE O PLEŤ. Ano slyšíte dobře. Systém. Zní to složitě, ale není. Jde o to, proces péče o pleť má 5 základních kroků: čištění, tonizace, regenerace a výživa, hydratace a ochrana.

Naprosto klíčovým krokem je čištění, které je alfou a omegou úspěchu. Ve chvíli, kdy nebudete pleť řádně a pravidelně čistit, bez vysušování a jiného podráždění, pak vám nebudou zákonitě fungovat ani následující kroky, protože pleť bude díky nečistotám a zbytkům staré kůže neprostupná. Takže čištění je základ! A abych ještě upřesnila - micelární voda nečistí! ;-)

Tonizace by měla být citlivá, bez vysušení, která po čištění zatáhne póry.

Pak nastupuje regenerace a výživa - důležitý krok pro vás všechny, co chcete na své pleti skutečně něco změnit. Zde máme masky, peelingy a séra! Séra jsou klíčem k úspěchu, pokud chcete zajistit pevnost a pružnost pokožky, zářivost a sjednocený vzhled. Bez sér vás krém nezachrání.

Hydratace v podobě krému, který pasuje k sérům, abychom zabránily nežádoucí interakci různých složek v produktu.

Ochrana, která je velmi podceňovaná a stále ještě považována za něco špatného. Opak je pravdou. Jemný makeup, BB krém nebo CC krém vám může na pleti udělat větší službu, než když pleť necháte nechráněnou.

Pravidlo 2: Pravidelnost je klíčem k úspěchu

Prokousaly jste se množstvím kroků a už teď vás jímá hrůza, kolik času s tím strávíte. Ubezpečuji vás, že to není více jak 5-10 minut ráno a večer. Ale každé ráno a každý večer. Pravidelnost je klíčem k úspěchu. Stejně jako ve cvičení a zdravém životním stylu mě jeden salát měsíčně nezachrání a jedna návštěva fitness centra ze mě fitnesku také neudělá, tak stejně tak to funguje s pletí. Pravidelnost, pravidelnost, pravidelnost. Čistíte si ráno a večer zuby? Tak proč ne pleť?

Možná vám to přijde zbytečné. Ale to je jak kdyby vám přišlo zbytečné starat se o svoje srdce, o své vlasy, o své nehty. Pokožka na obličej patří k našemu tělu, jinou nedostaneme a je naší vizitkou, protože je to to první, čím se prezentujete. Pokud se zdravě stravujete a snažíte se udržet zdravý životní styl, pak je na samozřejmé, že se budete starat o všechny části svého těla - tedy i o obličej.

Bohužel velmi často se setkávám s tím, že s klientkou sestavíme plán péče o pleť a po pár měsících zjišťuji, že přestože chtěla něco změnit, tak stále si nečistí obličej 2x denně (ba dokonce ani 1x denně), krém používá občas a séra ještě nevybalila. Je to obrovská škoda. Je to jen otázka priorit, a zvyku. A pokud chci, tak dokáže 2-3 kroky, které mi ráno a večer zaberou 3-5 minut maximálně, s klidným srdcem zařadit. Co myslíte?

Pravidlo 3: Nebojte se rozmazlit

Už máte v ruce kalkulačku a přemýšlíte, kolik vás ten kompletní systém péče bude stát? Tak stop. Nejprve si stoupněte před zrcadlo a upřímně si do očí řekněte: Chci ti dopřát, aby ses cítila báječně. Jak se vám to říká? Špatně? Tak znovu před zrcadlo a řekněte si: Jsi krásná a zasloužíš si to nejlepší. Protože to je fakt. Ta nejdůležitější osoba jsme my. A my když jsme šťastné a spokojené, pak i naše okolí je šťastné a spokojené. Takže začněte u sebe a nebojte se rozmazlit se, abyste pocítila skutečně to, co dokáže vaše opečovaná pleť. Dokáže být jemná, bez šupinek. Vyživená, bez šustění. Hladká a příjemná na dotek. Sjednocená a zářivá na pohled. Zdravá a plná života. Přesně taková může být, pokud jí věnujete alespoň trochu pozornosti.

A půlroční kvalitní péče o pleť nastavená podle vašich potřeb je často výrazně levnější, než záchvatové nakupování věcí v drogerii, které jste viděly v reklamě nebo u kamarádky a pak zjišťujete, že vám nesedí, nevyhovují, nevoní, nebo nevíte co s nimi. Takové nákupy, nás často ve výsledku vyjdou velmi draho, ale protože kupuje tu něco a tam něco, pak ani nevnímáme, kolik peněz jsme utratily.

Takže 5 kroků péče o pleť: čištění, tonikum, maska/peeling, séra, krém a ochrana. To si vaše pleť zaslouží. Zaslouží si systém péče o pleť, nikoliv nárazovky a chaos v péči.

Já stejně jako se starám o zuby a vlasy se starám i o pleť a nebojím se rozmazlovat. Každý den používám odličovač očí, čisticí krém, kartáček na čištění pleti, tonikum, oční krém, sérum (někdy i více), krém, makeup/CC krém. A k tomu 2x týdně masku nebo peeling. A neměnila bych! Protože díky tomu se cítím skvěle. I když moje pleť není vždy dokonalá. Ne vše vždy dokážeme ovlivnit, jako třeba hormony, nemoc atd. Ale dělám maximum pro to, abych se cítila dobře a stejně tak i moje pleť.

Pravidlo 4: Čas nemáme, čas si děláme

Už jste se srovnala vnitřně s tím, že vaše pleť potřebuje systém. Ale marně přemýšlíte, kdy jako to budete dělat. Ráno přeci vstáváte brzo, děti, snídaně, a pak úprk do školky, školy a práce a večer padáte únavou. Tak stop. Vracíme se opět k tomu, že vy jste ten nejdůležitější člověk. Takže 5 minut ráno a 5 minut večer si musíte na sebe vyšetřit i kdyby se dělo cokoliv. Je to priorita. Čas nemáme nikdo. Čas si děláme podle toho, co chceme a kde máme priority. Takže děti neumřou hlady, ani steskem, když budete 5 minut v koupelně. Naopak jim dáváte příklad toho, že je důležité si najít prostor pro sebe.

Pořád se vám to nezdá? Tak se na to podívejte z jiného pohledu. Máte dceru, kterou milujete nadevše. Přijde a postěžuje si, že je uhnaná, z toho všeho starání se, že nemá na sebe ani 5 minut času. Co jí poradíte? Protože mi umíme velmi dobře radit druhým, lépe než sami sobě. No samozřejmě jí poradíte, že si ten čas na sebe musí udělat a že se rodině nic nestane, když bude mít 5 minut pro sebe. Ha? Takže to jde? Paráda. Problém vyřešen.

Pravidlo 5: Poslouchejte svou pleť

Už se začínáte orientovat v tom, co vás čeká? Tak vám možná ještě trošku hlavu zamotám. Protože pleť se mění. Mění se v průběhu měsíce v souvislosti s cyklem a hormony. Mění se se změnou ročního období a taky postupem času. A tyto změny vyžadují často změnu v péči. Nemusí to být nic drastického, ale často v zimě například potřebujeme více hydratace a výživy, protože změny teplot nám nedělají dobře. V létě zase spíše jemnější krémy a matující přípravky, abychom se neleskly. V období cyklu třeba potřebujeme lokální krém na akné a čistící masku, protože se nám více zanášejí póry. V létě potřebujeme rozjasňující přípravky a silnější UV faktory kvůli pigmentaci.
A tak bych mohla pokračovat dál a dál.

Je třeba, abyste svou pleť vnímaly. A reagovaly na její potřeby. Možná se vám po porodu pleť změnila a z pleti mastné máte suchou. Možná už vám není 25 ale 45 a pleť má úplně jiné požadavky. Poslouchejte svou pleť a ona vás za to bude milovat. Milujte ji takovou jaká je a dopřejte ji to nejlepší.

A jak vybrat tu správnou péči o pleť. Můžete se poradit se svou kosmetičkou, pokud jí věříte. Nebo se můžete ke mne objednat na bezplatnou hodinku péče o pleť, kde si ukážeme, jak taková péče probíhá a podle vašich potřeb, vám vyberu to, co odpovídá vašim požadavkům. A až vyzkoušíte, tak posoudíte samy. Na veškeré výrobky se vztahuje 100% záruka spokojenosti. Takže kdybyste měly pocit, že něco nefunguje, nevyhovuje nebo vám nesedí, pak vyřešíme výměnou za vhodnější produkt pro konzultaci, případně vrátím peníze.

No řekněte samy, nezasloužíte si vy i vaše kůže takovou péči?

Objednávejte se po emailu nebo telefonicky a vymyslíme, co pro vás bude to nejlepší.
V případě, že nejste z Prahy, pak lze vyřešit i toto :-)

Mějte krásnou lednovou neděli.

Katka